25 Listopad 2015 17:10:44
Nawigacja
Kontakt z administracją
Strona główna
Forum
Artykuły
Newsy
Linki
FAQ
Regulamin
Galeria zdjęć
Szukaj
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Regulamin
Czat
Filmy - zdrowie
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:56
Zachód słońca: 15:24

Dzień trwa:
8 Godzin 27 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:06
Ostatnie artykuły
Składniki kosmetyków...
Bóle mięśniowe, staw...
Funkcje układu trawi...
Katar (też sienny)
Chore zatoki
Anemia
Syndrom chronicznego...
Eksperci: Cytologia ...
Na suchy i mokry kaszel
Strzelanie w stawach
Tajemnica bursztynu
Miażdżyca Tętnic
Pomoc w problemach z...
Czego lekarz zwykle ...
Wpływ cukru i miodu ...
Polecane Strony

Dyskopatia

Przepisy z Forum

Zdrowie w naturze

Powitanie


Z a p r a s z a m y !

Witam wszystkich na naszej stronie. Jest poświęcona chorobom, które nam towarzyszą. To niekoniecznie wiedza o nich, a wsparcie dla innych. Ciepłe i miłe rozmowy potrafią wiele zdziałać. Strona nie ma na celu porad medycznych, ale może wskazać drogę do lekarza. Oprócz tematów poświęconych chorobom znajdziecie wiele innych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Rejestracja na zaproszenie, adres do korespondencji w kontaktach. Jeśli chcesz uczestniczyć w rozmowach napisz do Administratora.
Od dnia dzisiejszego (15.01.10) zostaje wprowadzony NOWY czat (tylko dla użytkowników). Zapraszam wszystkich serdecznie do rejestracji. (Kliknij)
fot.Daily Photos


Kawiarniane pogawędki
Kawiarniane pogawędki
W forumowej kawiarence porozmawiasz o wszystkim. Opowiesz o wieściach ze stadniny. Wymienisz świeże dowcipy, poradzisz się jaką sukienkę kupić na wyjście. Wszystko zależy od inwencji Użytkowników. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak postępować z kotkiem, nasza koleżanka zapalony miłośnik i hodowca podpowie.
Na forum mogą być zakładane grupy tematyczne wg upodobań użytkowników i chociaż dominują tematy związane z chorobami to życie toczy się w kawiarnianych progach. A także w innych tematach niezwiązanych z chorobami.
Zapraszamy do rejestracji, zabierz ze sobą koleżanki, kolegów, tu możesz stworzyć własny świat zgodny z upodobaniami.
Co może pomóc
Co może pomóc przy przeziębieniu i grypie

Grypa jest ostrą choroba zakaźną i bardzo zaraźliwą. Wywołują ja wirusy typu A, B lub C, które są przenoszone drogą kropelkową (np. podczas kichania). Objawy choroby występują niemal natychmiast po wniknięciu wirusa do organizmu, a zakazić się można wszędzie - w domu, szkole, pracy czy na ulicy.
Objawy zakażenia wirusem typu C niewiele się różnią od "zwykłego" przeziębienia. Przebieg choroby jest łagodny i rzadko występują powikłania. Natomiast typy A i B są bardziej zjadliwe. Choroba zaczyna się gwałtownie, a jej charakterystyczne objawy to wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni i stawów, ból głowy, ból gardła, często katar, czasami nudności.
Skuteczna walka z cholesterolem

Skuteczna walka z cholesterolem

Autorem artykułu jest Agnieszka Celejewska

Znaczenie cholesterolu nie powinno być ignorowane. Kontrola cholesterolu jest bardzo ważna dla utrzymania zdrowia. Potrzebujemy odpowiedniej ilości cholesterolu w naszej krwi, aby pomóc w budowie błony komórkowe, produkcji hormony płciowe, produkcję żółci i przetwarzania sunrays w witaminy D.
Wrzody żołądka i dwunastnicy

Nasz nieunormowany tryb życia, stres, bezustanne napięcie, zbyt intensywne tempo życia towarzyszące nam na każdym kroku sprawiają, że odżywiamy się źle i nieregularnie (co jest kwestią sporną). Goniąc mało się zastanawiamy nad konsekwencjami takiego trybu życia.
Z czasem zauważymy, że taki styl życia - nieprawidłowe nawyki żywieniowe, wysoko przetworzona żywność oraz zanieczyszczenie środowiska wywołują ogromne spustoszenie w naszym organizmie. I wcale nie dotyczy to osób starszych, coraz częściej chorują młodzi.
Od jakości żywienia, a przede wszystkim składu posiłku zależy nasze samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie.
Dietetyczny chleb

Dietetyczny chleb

Poniższy artykuł przedstawia dwa najpopularniejsze przepisy na smaczny i zdrowy chleb. Chleb też może być produktem dietetycznym! Zamiast szukać w sklepach ze zdrową żywnością, możesz go upiec samodzielnie.

Chleb z Hunzy jest jednym z najbardziej popularnych typów chleba dietetycznego.
Receptura została opracowana przez słynące z długowieczności, stylu życia i sposobu odżywiania plemię Hunzów, żyjące w Himalajach.
Głóg nadzieją dla chorego serca
Głóg nadzieją dla chorego serca

Głóg wpływa bezpośrednio na pracę serca i tętnic. Rozszerz naczynia krwionośne, ułatwia dostarczanie do serca substancji odżywczych wspomaga jego skurcze. Te łagodne bardzo istotne właściwości zawdzięcza flawonoidom. Ponadto hamuje działanie konwertazy antagonisty - enzymu który powoduje zwężenie naczyń. Przewlekłe zwężenie naczyń prowadzi do nadciśnienia, dlatego głóg zaleca się osobom chorym na chorobę wieńcową.
Blokuje też enzymy osłabiające mięsień sercowy i w ten sposób wspomaga jego pracę. Dlatego jest to odpowiedni lek dla osób cierpiących na choroby serca.
Choroby nerek i układu moczowego

Choroby nerek i układu moczowego

Funkcjonowanie układu moczowego na który składają się nerki, moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa, polega na usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii z krwi i wydalaniu ich z organizmu wraz z moczem, oraz wiąże się z wieloma skomplikowanymi procesami biologicznymi i czynnościami regulującymi równowagę chemiczną w organizmie. Wszystkie części układu moczowego mogą ulec zakażeniu, którego konsekwencją są bolesne stany zapalne.
Nerki wraz z całym układem moczowym usuwają z organizmu zbędne produkty przemiany materii.
Odżywianie i metabolizm

Pokarmy
Pokarm człowieka jest pochodzenia zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego, dlatego mówimy, że człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym.
Pokarmy zawierają substancje takie, jak węglowodany, białka i tłuszcze. Wewnątrzkomórkowa przemiana substancji pokarmowych jest źródłem energii dla takich elementarnych funkcji, jak czynność serca, oddychanie, utrzymanie stałej ciepłoty ciała.
Zapotrzebowanie energetyczne ustroju jest suma nakładów energetycznych na poszczególne czynności.
Każdy rodzaj energii ostatecznie przetwarza się w organizmie w ciepło, dlatego za miarę wytworzonej energii przyjmuje się ilość powstającego ciepła, a 1 kilokaloria jest jednostką przemiany energii.
Marskość wątroby
Marskość wątroby
Marskość wątroby (cirrhosis hepatis): stan cechujący się współistnieniem na poziomie tkankowym 3 równolegle toczących się procesów:
- zwyrodnienia i martwicy komórek wątrobowych
- regeneracji uszkodzonego miąższu wątroby
- włóknienia rozszerzającego się stopniowo na coraz większe obszary narządu, powodującego zaciskanie sieci naczyń krwionośnych, upośledzenie krążenia, a przez to odżywianie komórek miąższowych.
Skutkami tych procesów są: stopniowo coraz bardziej pogłębiająca się niewydolność wątroby w zakresie wszystkich jej zasadniczych czynności, jak też wytwarzanie się przeszkody w układzie krążenia wrotnego. Przyczynami marskości mogą być:
Nowe fotki
wiosna
wiosna
Wiosna
wiosna
wiosna
wiosna
wiosna
wiosna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Twoje-choroby musisz się zarejestrować.
Imieniny
Reklama
Strona Bogdana

Zdrowie w naturze

Statystyki reklamowe
Statystyki


stat4u